Ricigi.eu – Hurtowa sprzedaż markowych towarów

Ricigi.Eu

Warunki handlowe

  1. Zakres

    Niniejsze ogólne warunki mają zastosowanie do wszystkich zakupów hurtowych lub zamówień towarów tekstylnych i nietekstylnych (zwanych dalej „przedmiotem zakupu”) przez przedsiębiorców (zwanych dalej „kupującym”). Zgodnie z Art. 431 Kc przedsiębiorcą jest osoba fizyczna lub prawna albo spółka osobowa posiadająca zdolność prawną, która przy zawieraniu czynności prawnej działa w ramach wykonywania swojej działalności gospodarczej lub zawodowej na własny rachunek.

    Użytkownikiem niniejszych ogólnych warunków jest Pan Maciej Obrębski, prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą Strefa Mody Maciej Obrębski, miejsce prowadzenia działalności: ul. Serwisowa 12, 15-879 Białystok, kontakt: Tel: +48 531800143 e-mail: info@ricigi.eu (dalej „sprzedawca”).

    Niniejsze Ogólne Warunki Handlowe mają również zastosowanie do przyszłych stosunków handlowych, bez konieczności ponownego odwoływania się do nich. Odstępstwa od niniejszych warunków są skuteczne tylko wtedy, gdy sprzedający potwierdzi je na piśmie. Warunki te uważa się za zaakceptowane najpóźniej w momencie otrzymania towaru. Jeśli kupujący stosuje sprzeczne lub uzupełniające ogólne warunki handlowe, ich ważność zostaje niniejszym zakwestionowana. Stają się one częścią umowy tylko wtedy, gdy zostało to wyraźnie uzgodnione na piśmie. Dotyczy to w szczególności kontrpotwierdzeń kupującego w odniesieniu do jego własnych warunków handlowych lub warunków zakupu.

  2. Język kontraktu

    Językiem umowy jest wyłącznie język polski.

  3. Przedmiot zakupu

    Przedmiotem zakupu nie są pojedyncze towary, lecz identyfikowane numerami partii zestawy („stany”), w szczególności akcesoria i buty („sprzedaż pakietowa”).

    Oferta obejmuje towary markowe oznaczone jako pozostałe lub specjalne, niewypłacalne, zwroty, nadwyżki i towary wycofane z produkcji lub towary B (rzeczy z drobnymi wadami, które nie ograniczają ich użyteczności), które wyłącznie przeznaczone dla hurtowników i detalistów. B-Ware wyraźnie nie jest sprzedawany jako towar nowy, ale jako towar używany.
    Towary, które nie zawierają żadnych oznaczeń ekspresowych, są towarami B.

  4. Proces składania zamówienia i zawarcie umowy

    Umowa między kupującym, a sprzedającym nie jest zawierana online za pośrednictwem strony internetowej sprzedającego.

    Z wyjątkiem sprzedaży bezpośredniej, proces zamawiania przez kupującego przebiega zgodnie z poniższym opisem i dzieli się na następujące etapy:

    Kupujący kieruje się asortymentem oferowanym na stronie internetowej Sprzedawcy (www.ricigi.eu/asortyment/). Oferta przestawiona na stronie internetowej nie jest wiążąca.

    Informacje o cenie zakupu i statusie dostawy towaru są przekazywane tylko kupującym, którzy wysłali formularz zgłoszeniowy na stronie (www.ricigi.eu/jak-zamawiac/). Po wypełnieniu formularza kupujący przesyła sprzedającemu prośbę o informacje o jednym lub kilku towarach, klikając odpowiednie zdjęcie przykładowe. Po wysłaniu listy zapytań sprzedający przesyła kupującemu formularz zamówienia. Zawierają one wszystkie istotne dla umowy kupna informacje dotyczące przedmiotu zakupu wybranego przez kupującego („istotne cechy”, takie jak rodzaj, jakość lub waga) oraz – w zależności od umowy – ewentualnie przewidywane koszty wysyłki. Wysłanie formularza zamówienia nie stanowi prawnie wiążącej oferty zawarcia umowy kupna-sprzedaży przez sprzedającego.

    Po sprawdzeniu informacji o przedmiocie zakupu, cenie i innych warunkach, kupujący podpisuje formularz zamówienia i przesyła go do sprzedawcy listownie lub drogą elektroniczną (e-mail) albo potwierdza sprzedawcy jego poprawność e-mailem. Niniejsze zamówienie stanowi wiążącą ofertę kupującego złożoną sprzedającemu w celu zawarcia umowy kupna. Kupujący jest związany swoją ofertą przez 14 dni od wysłania.

    Umowa kupna między kupującym, a sprzedającym wchodzi w życie natychmiast po wysłaniu przedmiotu zakupu lub po otrzymaniu przez kupującego potwierdzenia zamówienia lub faktury (akceptacji) od sprzedającego. Sprzedający przesyła go pocztą lub drogą elektroniczną. Decyzja o przyjęciu zamówienia do realizacji należy wyłącznie do sprzedawcy. Jeśli z jakiegokolwiek powodu zamówienie nie może zostać przyjęte lub zrealizowane, sprzedawca niezwłocznie poinformuje o tym kupującego. W takim przypadku dokonane już płatności przez kupującego zostaną niezwłocznie zwrócone przez sprzedającego.

    W przypadku sprzedaży bezpośredniej w siedzibie sprzedającego obowiązują ogólne umowne zasady oferty i przyjęcia zgodnie z polskim kodeksem cywilnym, przy czym oferta zawsze pochodzi od kupującego. Kontrahentem kupującego jest pan Maciej Obrębski, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą Strefa Mody Maciej Obrębski zwanej dalej Ricigi.eu.

  5. Ceny; koszty dostawy

    Wszystkie ceny są cenami netto i wyrażone są w walucie PLN.

    Nie ma możliwości odliczenia rabatu. Jeżeli przedmiotem zakupu jest dostawa do krajów spoza Unii Europejskiej lub do krajów stowarzyszonych z ich obszarem celnym, kupujący ponosi wszelkie mogące powstać opłaty celne lub równoważne podatki.

    Oprócz ceny zakupu kupujący musi ponieść wszelkie koszty związane z wysyłką przedmiotu zakupu. Wszelkie koszty wysyłki i obsługi określone przez sprzedającego podczas składania zamówienia są zawsze niewiążące.

  6. Termin płatności

    Kupujący otrzymuje fakturę z potwierdzeniem zamówienia. Kwota faktury wymaga natychmiastowej zapłaty. Kupujący zobowiązany jest do zapłaty z góry (przelew bankowy). Alternatywnie kupujący może zapłacić za przedmiot zakupu gotówką przy odbiorze.

    Jeżeli roszczenie sprzedającego o zapłatę ceny kupna nie zostanie spełnione w ciągu siedmiu dni od zawarcia umowy, kupujący ma prawo odstąpić od umowy kupna. W przypadku przelewu realizacja następuje dopiero wtedy, gdy kwota przelewu zostanie zaksięgowana na rachunku handlowym sprzedawcy.

  7. Zachowanie tytułu

    Przedmiot zakupu pozostaje własnością sprzedającego do momentu uiszczenia pełnej zapłaty. Zastrzeżenie własności dotyczy również roszczeń, które sprzedający ma wobec kupującego w ramach trwających stosunków handlowych. Jeżeli wartość powyższego zastrzeżenia własności przekracza roszczenie (roszczenia), które mają być zabezpieczone, o więcej niż 10%, sprzedający zwolni zabezpieczenia przekraczające tę kwotę na żądanie.

  8. Potrącenie, zatrzymanie

    Kupujący jest uprawniony do potrącenia tylko wtedy, gdy jego roszczenia wzajemne zostały prawnie stwierdzone lub potwierdzone na piśmie przez sprzedającego.

    Kupujący jest uprawniony do skorzystania z prawa zatrzymania tylko wtedy, gdy jego roszczenie wzajemne opiera się na tym samym stosunku umownym.

  9. Dostawa, wysyłka

    Kupujący jest odpowiedzialny za zorganizowanie i przeprowadzenie przesyłki. Wysyłka przedmiotu zakupu odbywa się zawsze na koszt i ryzyko klienta, nawet jeśli sprzedający pomaga kupującemu w transporcie.

    Ryzyko przypadkowej utraty lub przypadkowego pogorszenia stanu rzeczy przechodzi na kupującego z chwilą wydania jej spedytorowi, przewoźnikowi lub innej osobie lub instytucji odpowiedzialnej za wykonanie przesyłki lub wolnej rampy. Przypadki działania siły wyższej oraz strajki i inne nieuniknione zdarzenia zwalniają sprzedającego z obowiązku dostawy.

    Kupujący zostanie poinformowany o czasie dostawy przedmiotu zakupu za pośrednictwem odpowiedniej firmy transportowej, w razie potrzeby poprzez przesłanie numeru śledzenia. Jeżeli sprzedawca otrzyma te lub podobne dane, przekaże je kupującemu pocztą elektroniczną.

  10. Gwarancja i odpowiedzialność

    Kupujący jest zobowiązany do sprawdzenia i potwierdzenia rodzaju i ilości otrzymanych towarów (niewłaściwa dostawa, niedostarczenie, nadmierna dostawa i wadliwa dostawa) przy odbiorze. Niewłaściwą dostawę, niewłaściwą ilość i rozpoznawalne wady należy niezwłocznie zgłosić sprzedającemu po dostarczeniu towaru na piśmie lub telefonicznie. Jeżeli powiadomienie nie zostanie dokonane w odpowiednim czasie, wszelkie roszczenia z tytułu dostawy wadliwego przedmiotu zakupu są wykluczone.

    Obowiązują ustawowe przepisy gwarancyjne z następującymi wyjątkami.

    W przypadku towarów nowych okres gwarancji wynosi 12 miesięcy od momentu przejścia ryzyka związanego z towarem. Gwarancja podlega zastrzeżeniu, że rodzaj późniejszego świadczenia (usuwanie wad lub dostawa zastępcza) określa sprzedawca. Wszelkie roszczenia gwarancyjne wygasają w ciągu jednego roku od przejścia ryzyka związanego z towarem.

    W przypadku towarów używanych gwarancja jest wyłączona. Wyłączone z tego wyłączenia gwarancji są przypadki braku gwarantowanej własności i podstępnego przemilczenia wady.

    Sprzedający ponosi odpowiedzialność tylko w przypadkach, w których on lub jego zastępca działał umyślnie lub w wyniku rażącego niedbalstwa. Nie dotyczy to sytuacji, gdy istnieje odpowiedzialność za szkody wynikające z utraty życia, ciała lub zdrowia lub w przypadku naruszenia istotnych zobowiązań umownych. Są to zobowiązania, których wypełnienie umożliwia przede wszystkim należyte wykonanie umowy i na których dotrzymaniu kupujący może regularnie polegać. Z wyjątkiem przypadku działania umyślnego, rażącego niedbalstwa oraz szkody wynikającej z narażenia życia, ciała lub zdrowia, wysokość odpowiedzialności jest ograniczona do szkody typowej do przewidzenia w chwili zawarcia umowy – z wyłączeniem utraconych korzyści.

  11. Obowiązujące prawo i jurysdykcja

    Prawo Rzeczpospolitej Polskiej ma zastosowanie do wszystkich stosunków prawnych między stronami, z wyłączeniem prawa sprzedaży ONZ.

    Siedziba sprzedawcy jest uznawana za miejsce świadczenia i wyłączną właściwość miejscową sądu, jeżeli klient jest handlowcem w rozumieniu polskiego kodeksu handlowego lub osobą prawną prawa publicznego lub specjalnego funduszu prawa publicznego lub jeśli klient ma brak siedziby lub zwykłego pobytu w Rzeczpospolitej Polskiej w chwili wniesienia powództwa.

  12. Ochrona danych

    Sprzedawca wykorzystuje dane kupującego – w tym treść umowy z informacją o przedmiocie zakupu – wyłącznie w celu realizacji zamówienia. Wszystkie dane klientów są przechowywane i przetwarzane przez sprzedawcę zgodnie z odpowiednimi przepisami ustawy o ochronie danych. Dane zostaną usunięte po trzech miesiącach od zakończenia procesu zakupu lub zamówienia, z uwzględnieniem wszelkich przepisów handlowych i podatkowych. Kupujący ma w każdej chwili prawo do bezpłatnej informacji, poprawiania i usuwania przechowywanych danych. Dane osobowe, w tym adres prowadzenia działalności, zamieszkania i adres dostawy oraz adres e-mail nie będą przekazywane osobom trzecim bez wyraźnej zgody kupującego, którą można w każdej chwili odwołać. Wyłączeni z tego są partnerzy usługowi sprzedającego, którzy potrzebują przekazania danych w celu przetworzenia zamówienia (np. firma spedycyjna, której zlecono dostawę i bank, któremu zlecono przetwarzanie płatności). W tych przypadkach jednak zakres przekazywanych danych jest ograniczony do niezbędnego minimum.

  13. Zastrzeżenie dotyczące linków zewnętrznych

    Mimo starannej kontroli treści sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za treść linków zewnętrznych. Wyłączną odpowiedzialność za ich treść ponoszą operatorzy stron, do których prowadzą łącza.

  14. Loga, nazwy marek

    Wraz ze sprzedażą przedmiotu zakupu kupujący nie nabywa licencji na używanie jakichkolwiek praw do znaku towarowego do zakupionych przedmiotów. Dotyczy to w szczególności używania jakichkolwiek graficznych znaków towarowych, na przykład w celu reklamowania przedmiotu zakupu lub oferowania go w inny sposób, zarówno publicznie, jak i niepublicznie.

  15. Nieważność

    Jeżeli jedno z powyższych postanowień jest lub stanie się nieważne, nie ma to wpływu na ważność pozostałych postanowień. W miejsce nieważnego postanowienia a Postanowienie zastępcze, które jest jak najbardziej zbliżone do celu nieważnego postanowienia.

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi dostawami!

Zapisz się do naszego newslettera i otrzymuj powiadomienia o najnowszych dostawach towarów.

Nie przegap okazji!